Recenze

Tato hra se bude jen těžko srovnávat s verzí na PC nebo Xbox, ale pro ty, kteří dokážou ocenit krásu i v malé míře, nebude žádný problém si zahrát tuto hru. Pro navození reálnějšího ovládání můžete zvolit samotný Wii remote jako volant, ale po odjetí několika závodů, kde se soupeři chovají stejně jako vy – agresivně a neohrabaně, se nejspíše rozhodnete pro změnu, jelikož auto jen tak bez zpomalení a ztráty vidiny na vítězství neudržíte na trati. Pokud zvolíte Nunchuck, zjistíte, že auto najednou drží lépe stopu a není tak citlivé na zatáčení jako při ovládání s Wii remote.

Pokud jste zvyklí, že když s autem nevyberete správně zatáčku nebo se vám jednoduše nechtělo brzdit, tak je tato hra dělaná přímo pro vás. Většina zatáček má totiž na vnější straně nějakou barikádu, aby si závodník mohl lehce pomoct k udržení auta na trati. V písečných závodech se budete muset spoléhat spíše na své jezdecké zkušenosti. Zde na vás čekají také nějaké ty barikády jako duny nebo skály, ale ty vás rozhodí takovým způsobem, že končíte střechou dolu nebo v smykem v hodinách.

V části „World Tour“ jsou připraveny čtyři úrovně závodění. Samozřejmě, že začínáme od té nejlehčí -„CLUBMAN“, až se postupně propracujeme mezi elitu na obtížnost – „PRO“. V každé z úrovní se nachází další čtveřice turnajů, ve kterých musíte odjezdit 10 závodů. Konec hry už nestojí tolik sil a času, jako u některých her, protože k dokončení závodu stačí dosáhnout nejhůře třetího místa, což zkrátí čas, který prosedíte s ovladačem v ruce asi tak na polovinu.

Pro příslušný závod si můžete vybrat jen mezi dvěma přidělenými vozy. Po vyhraných závodech se vám střádají bodykity, které auto nijak nezhorší ani nevylepší, jen budete mít dobrý pocit, že jedete s něčím originálním. Ve hře budete mít možnost si vybrat mezi 12 automobily, které jsou rozděleny na Rally auta, silniční, bugatky, jeepy, SUV a off-roady.

Samotné tratě nepředstavují nic zábavného, jelikož z 9 tratí si člověk nemůže moc vybrat. Jediné co dokáže nadchnout je, že omrzelou trať si můžete zajezdit v protisměru nebo zrcadlově obrácenou. Ve „World Tour“ se najdou i závody, že jedete stejnou trať, kde některé pasáže jsou o něco málo pozměněné.

Hraní pro více hráčů je u závodních her nezbytností, protože když dohrajete celou hru, tak si nechcete měřit síly, jen proti soupeřům z odjetých závodů. Zde si budou moct zazávodit maximálně čtyři hráči, a to jen proto, že Wii toho víc nezvládne. Všem už bude asi jasné, že podpora pro online hraní nebude. Hold si bude muset vystačit jen se samotnou hrou a kamarády. Jako další zpestření Dirtu stojí za zmínku část Challenge neboli výzva. Zde máte dalších 20 závodů, kde musíte splnit 5 disciplín po 4 závodech. V případě, že chcete dokončit úkol, tak byste ho měli dokončit opět nejhůře na bronzovém místě.

Celkové hodnocení: 7/10