Typy závodů

V DiRTu 2 nás čeká něco kolem stovky závodních eventů. Krom normálních závodů to mají být i kompletní show pro diváky známé jako X-Games, které se jezdí v Americe, Asii a Evropě. Pokud vás zajímá kde se budou tyto závody konat, tak jděte na článek Tratě / Lokace . Jak jednotlivé závody vypadají najdete v sekci trailerů . Jaké závody nás tedy čekají?

 

Standardní rallycross v podání šotolinových (občas i nějaký ten asfalt) tratí a 5 soupeřů na trati. Čekají nás tedy opravdové souboje plech na plech! K tomu nám budou k dispozici vozy jako Nissan 350Z, Subaru Impreza WRX STi, Mitsubishi Eclipse GT… Na závody budou dohlížet tisíce diváků v ochozech!

 

Závod z bodu do bodu podobný Hill Climbu z 1.dílu. Rozdílem jsou delší a náročnější tratě, které nemusí být zrovna do kopce. Při těchto závodech se jezdí na limitu a sebemenší chyba znamená konec nadějí. Takové závody v kaňonu jsou opravdovým zážitkem. Nářadím jsou upravené vozy s přehnanými křídly postavené na vysoké rychlosti – Pontiac Solstice GXP, Mitsubishi Lancer Evolution X a BMW Z4 M Coupe Motorsport

 

Závody inspirované off-road šampionátem z 1.dílu. Landrush spojuje nejlepší prvky z různých off-roadových odvětví v jedné vzrušující disciplíně. Na trati se najednou objeví 8 vozů hned z několika tříd – Trophy Truck, Class 1 Buggy, Stock Baja a Raid T1. Na trati široké 20 metrů a dlouhé 1 km čekají skoky, tvrdé dopady a nekompromisní boj o šachovnicovou vlajku.

 

Rally snad netřeba představovat. Vždyť je to základní kámen celé série už od jejich počátků a Colin McRae je přeci legenda tohoto odvětví. Nějaké novinky se tu ale najdou – DiRT 2 se nás pokusí zavést na méně známá, nehostinná místa s brutálním a měnícím se terénem. Vítejte v nově definované rally ve které se jezdí nejlépe dveřmi napřed (miluju styl Gigi Galliho :)). Kromě nejznámějších vozů třídy N (Impreza WRX STi a Evo IX/X) je tu i speciál Colin McRae R4.

 

Evoluce původního Rally Raidu z DiRTu. Raid je off-road závod z bodu do bodu. Na trati číhají přírodní překážky jako zubaté skály, stromy a hluboké příkopy. Nejlepší bude vzít si to nejrobustnější vozidlo, vyrazit do členitého, většinou písčitého terénu a začít bojovat. Čekají nás totiž možná ještě těžší boje než na samotné Rally Dakar. I zde jsou k dispozici vozy ze tříd Trophy Truck, Class 1 Buggy, Stock Baja a Raid T1