X-Games

X-Games závody ve hře a v reálu

X-Games je mezinárodní sportovní akce zahrnující především nové extrémní sporty. První X-Games se konaly už roku 1995 ve třech amerických městech a zájem diváků jak na stadiónech tak i u televizních obrazovek. O dva roky později se konaly i první zimní X-Games. Letní verze se časem usadila v Los Angeles, zimní naopak v Aspenu. Později vznikly i další světové verze na zbylých kontinentech. Extrémními sporty jsou myšleny freestyle bikros, freestyle motokros, supermoto, skateboarding, surfing, sprintrallye, skikros, disciplíny akrobatického lyžování, snowboarding a závody sněžných skútrů.

Oproti tomu X-Games ve hře obsahují jenom závody za volantem vozu. Ve třech závodních eventech (X-Games Europe, Asia a America) se vystřídá všech pět typů závodů . Finále je ale vždycky ve speciálním rallycrossovém závodě s velkými skoky. Všechny turnaje se zpřístupňují postupem v kariéře, jen ten americký je posledním turnajem celé hry. Stejně jako v reálu se vítěz dočká ohňostroje ihned po projetí cílem.

Codemasters uzavřeli smlouvu s televizní společností ESPN. Značku X-Games tedy mohou využít ve hře se vším všudy. Díky tomu by měly být turnaje realistické se skvělou atmosférou. Vzhledem k dalšímu partnerství se Subaru Rally Team USA ve hře nechybí největší hvězdy X-Games – Ken Block, Travis Pastrana a Dave Mirra.