Novinky z Gamespot Hands-On

Engine dovoluje mít v okolí závodu až 100 000 fanoušků, kteří reaguji na to co se v závodě děje. Křičí „ooh“ nebo „ahh“ pokaždé, když si vyměníte barvu se soupeřovým vozem či bariérou. To spolu s okolní hudbou vytváří nezaměnitelnou atmosféru. Zvýšila se kvalita modelů vozidel a také na osvětlení. Autoři si nejvíce pochvalují právě změny na svitu slunečních paprsků, které mohou být až nepříjemně, ale reálně, ostré.

Ve hře se samozřejmě setkáme s téměř stejnými povrchy jako v prvním díle. Novinkou je však přítomnost velkých kaluží vody na trati. I jejich průjezdy jsou výborně propracované a při pohledu z kabiny se hráč neobejde bez zapnutí stěračů, jelikož kromě vody lítá i bahno. Tyto brody se občas vytvářejí i během závodu díky dešti. Taková nová kaluž v prudké zatáčce může způsobit veliké problémy. Na Tokijské trati se dokonce nachází takový bazén, že špatné odhadnutí rychlosti před skokem znamená zásek ve vodní překážce a velikou časovou ztrátu.

Kolikrát vám v rally hře chyběli soupeři? Buď letíte tak rychle, že dojedete soupeře startujícího před vámi nebo naopak. To prostě patří i k rally a bývají z toho šlamastiky. Například na takové šotolině nemusíte za vozem jedoucím před vámi vidět vůbec nic.

I audio doprovod prošel ve hře vývojem. Kromě kvalitnějšího výběru hudby tu jsou přepracované zvuky závodních vozů. Každá větší nehoda poznamená motor i další mechanické části. Na zvuku pak bude více a více poznat, že není všechno v pořádku. Jak říkají autoři: „Auta jsou doslova slyšet jak si stěžují a sténají bolestí.“

https://dirt.gamefan.cz/novinky-z-gamespot-hands-on/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *