Představení Trailblaizeru

Ve druhém videu je nám představena disciplína, jejíž název nám nic moc neříkal. Po zhlédnutí je všem jasné, že se jedná o to samé jako byl Hill Climb. Novinkou a důvodem k přejmenování je odstranění nutnosti jet jen nahoru do kopce a mít vedle sebe propast. Zrovna představené BMW Z4 Coupé je i s tím velkým křídlem supr výkonným náčiním, ale o tom se můžete přesvědčit sami.

Když už jsme se náhodou dostali k Hill Climbu, tak tu mám jedno malé upozornění. Zítra 19.7 se v americkém Colorado Springs jede nejznámější mezinárodní závod do vrchu (tedy Hill Climb) na světě na horu Pikes Peak. V minulosti se ho účastnil i čech Antonín Charouz za volantem vozu Ford Escort RS Cosworth. Letos se ho účastní také dvojnásobný mistr svéta v Rally – Marcus Grönholm s 800 koňovým speciálem Ford Fiesta 4×4 ! Jak takový vůz vypadá a co se s ním dá provádět můžete vidět „zde“:http://www.youtube.com/watch?v=VZ-hQMYRI2M .

Trať, kterou jsme si mohli projet v závodním tempu s těmi nejlepšími vozy z historie, měří téměř 20 km. Na této vzdálenosti je 156 zatáček od těch o kterých řidič skoro neví až po vracáky přímo nad propastí. Střídá se na ní asfalt a písek, jejichž poměr je téměř 1:1. Start je v 2862 metrech a cíl v 4300 metrech. Převýšení je tedy 1438 metrů, což nám dává průměrné stoupání 7%. Rekord trati udal v roce 2007 Nobuhiro Tajima se speciálem Suzuki a to 10:01.41. A pravě tento čas by chtěl Gronholm s Fiestou překonat.

https://dirt.gamefan.cz/predstaveni-trailblaizeru/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *